انواع صفحه ­بندی در چاپ سررسید

صفحه بندی انواع سررسید

انواع صفحه ­بندی در چاپ سررسید

در چاپ سررسید انواع گوناگونی از صفحه­بندی موجود است که بر اساس کاربرد و طبق سلیقه و هزینه مورد نظر مشتری نوع صفحه­بندی بندی سررسید مشخص می­شود. هر نوع از صفحه­بندی ویژگی­ها و خصوصیات خود را داشته و برای نوعی کاربرد مناسب هستند. انواع صفحه­بندی سررسید عبارت‌اند از:

  1. صفحه ­بندی روزانه: این نوع از صفحه­بندی مناسب افراد و مشاغلی است که به صورت روزانه نیاز به یادداشت برداری و ثبت نکات دارند و هر روز از تقویم برای آن‌ها مهم است. در نوع روزانه صفحه­بندی برای روز جمعه هم یک صفحه در نظر گرفته می­شود و برای مشاغلی مناسب است که در روزهای جمعه نیز فعالیت خود را دارند. این مشاغل مانند سوپرمارکت­ها، رستوران­ها و بسیاری از مشاغل دیگر هستند.
  2. روزشمار (پنجشنبه و جمعه با هم): در این نوع از صفحه­بندی سررسید همه روزهای هفته هر کدام در یک صفحه کامل قرار داده شده و محل مناسبی برای یادداشت قرار دارد. در این مدل صفحه­بندی پنجشنبه و جمعه به صورت نصف صفحه و در یک برگه قرار دارند. به دلیل اینکه اکثر مشاغل مانند شرکت‌ها، ادارات و سازمان­ها پنجشنبه را به صورت نیمه وقت فعالیت دارند و جمعه نیز تعطیل هستند این نوع از سررسید به این شکل صفحه­بندی می­شود. صفحه­بندی به این روش هم کاغذ کمتری را استفاده کرده و هم وزن کمتری خواهد داشت.
  3. دو روزشمار: همان‌طور که از اسم این نوع از صفحه­بندی مشخص است برای کاهش وزن سررسید و حمل و نقل آسان آن هر دو روز در یک صفحه به صورت نیم صفحه قرار داده می­شوند. در این مدل از سررسید سه روز پایانی هفته یعنی چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در یک صفحه قرار دارند. یعنی در نهایت یک هفته در سه برگه قرار داده می­شود. صفحه­بندی به این شکل هم مقرون به صرفه بوده و هم اینکه در نهایت سررسید وزن کمتری خواهد داشت و برای مشاغل و کاربردهای خاصی استفاده دارد.
  4. هفتگی: این نوع از صفحه­بندی سررسید تنها برای ذکر نکات کوتاه و برنامه­ریزی کاربرد دارد. در این نوع صفحه­بندی تمامی روزهای هفته به صورت یک جدول در یک صفحه چاپ می­شود. به طور معمول سایز این نوع از سررسیدها کوچک بوده و وزن بسیار پایینی دارند و برای حمل و نقل بسیار مناسب هستند. معمولاً سررسیدهای سایز پالتویی و جیبی به این شکل صفحه­بندی می­شوند. در واقع بیشتر به یک تقویم جیبی شباهت دارند.
  5. دستیار: سررسید دستیار نوعی از سررسید با کاربرد خاص است که بیشتر برای دانشجویان و افرادی که روزانه به یادداشت مطالب زیادی نیاز دارند کاربرد دارد. در این نوع از سررسید صفحه­بندی به گونه­ای است که در ابتدای سررسید در هر صفحه به صورت هفته شمار و یا ماه شمار کل تقویم چاپ می­شود و به صورت کلی بدون هیچ­گونه فضای خالی روزهای سال برای یک نگاه کلی قرار دارند. پس از تمام شدن برگه­های تقویم سایر برگه­های موجود در سررسید به صورت برگه­های سفید و خالی بوده و فضای زیاد و مناسبی را برای یادداشت‌برداری در اختیار استفاده کننده قرار می­دهد.

در انواع سررسیدها با صفحه­ بندی گوناگون در ابتدا و انتهای آن­ها با قرار دادن برگه­ های گلاسه می­توان از تصاویر زیبا و یا تبلیغات استفاده کرد. انواع سررسیدها با صفحه­ بندی متنوع برای سال 99 قابل چاپ و تولید هستند.

دیدگاه‌ها 0