حک لوگو روی جلد سررسید

حک لوگو شرکتی روی سررسید 99

لیزر مستقیم لوگو روی جلد :

استفاده از لیزر برای حک لوگو روی سررسید دارای مزایای فراوان، از جمله دقت و سرعت بالا است. در این روش، لوگوی مورد نظر به طور مستقیم روی بافت پوشش جلد سررسید حک می شود. حرارت ایجاد شده توسط لیزر، پوشش جلد سررسید را بصورت سطحی سوزانده و طرح مورد نظر را بر جای می گذارد.

مناسب ترین پوشش برای لیزر مستقیم لوگو ، جلد جیر است. زیرا در این پوشش قسمت های لیزر شده تغییر رنگ داده و لوگوی حک شده جلوه بسیار زیادی پیدا می کند. همچنین برخی از پوشش های چرم مصنوعی را نیز می توان لیزر کرد. میزان جلوه لیزر روی چرم مصنوعی به میزان زیادی به نوع چرم استفاده شده بستگی دارد.

پلاک فلزی :

در این روش، لوگوی مورد نظر روی یک پلاک فلزی ( معمولا استیل ) حک شده و سپس پلاک توسط چسب های مخصوصی روی سررسید چسبانده می شود. پلاک استیل را به لحاظ فنی می توان روی انواع جلد استفاده کرد. گرچه استفاده از پلاک روی برخی از جلد ها کمتر متداول است. استفاده از پلاک فلزی بر روی سررسید ، جلوه ای نفیس به آن داده و سالنامه را در نظر استفاده کننده با ارزش تر جلوه می دهد.

پلاک مولتی استایل :

ورق مولتی استایل از چند لایه پلاستیک تشکیل شده است که معمولا لایه پلاستیک روی آن دارای ظاهری فلزی با رنگ طلایی یا نقره ای است. در هنگام حک لوگو، لایه پلاستیکی توسط لیزر سوزانده شده و لایه زیر آن که به رنگ مشکی است نمایان می شود. از این طریق لوگو یا نوشته مورد نظر نمایان می شود. گرچه پلاک مولتی استایل قبل از لیزر ظاهری کاملا مانند فلز دارد، اما پس از لیزر شدن، قسمت پلاستیکی آن نمایان شده و لذا این نوع پلاک هرگز نمی تواند به لحاظ جلوه نفیس بودن با پلاک فلزی رقابت کند. با این حال، قیمت کمتر مولتی استایل نسبت به استیل آن را به گزینه مناسبی برای برخی از انواع سررسید تبدیل می کند.

حک داغی :

حک لوگو توسط داغی به معنای ایجاد طرح لوگو بر روی جلد از طریق حرارت و فشار است. منشا حرارت ایجاد شده در دستگاه داغی می تواند حرارت مستقیم المنت یا حرارت ایجاد شده از طریق امواج مغناطیس باشد. برای حک لوگو از این طریق ابتدا یک کلیشه با طرح لوگوی شرکت سفارش دهنده ساخته شده و روی دستگاه داغی سوار می شود. سپس با قرار گرفتن جلد سررسید در زیر کلیشه، و با ترکیبی از فشار آنی و حرارت، لوگو یا طرح مورد نظر روی جلد حک می شود.

مناسب ترین جلد برای حک داغی ترمو است. زیرا ترمو در زیر فشار و حرارت تغییر رنگ داده و لذا طرح مورد نظر جلوه خوبی روی جلد پیدا می کند. همچنین از حک داغی می توان بر روی جلد های چرم طبیعی، چرم مصنوعی و گالینگور نیز استفاده نمود.

طلاکوب و نقره کوب :

طلاکوب و نقره کوب مکانیزمی مشابه با حک داغی دارد. با این تفاوت که در هنگام ضرب، یک ورقه نازک با رنگ طلایی، نقره ای یا رنگ های دیگر در زیر کلیشه قرار داده شده و از این طریق پس از ایجاد فشار و حرارت، لایه ای از آن رنگ بر روی جلد باقی می ماند. استقاده از طلاکوب بر روی جلد های چرم و گالینگور مرسوم تر است.

دیدگاه‌ها 0