آشنایی با انواع طراحی گرافیک

انواع طراحی گرافیک

با انواع مختلف طراحی گرافیک بیشتر آشنا بشوید

انواع طراحی گرافیک در واقع یک نمونه از طراحی گرافیکی می‌تواند برای حل برقراری ارتباط بین ایده‌ها و همچنین رفع مشکل‌های مختلف، از ترکیب‌های تصویری کمک گرفته و به وسیله فرم، رنگ، تصویر‌ها و … برای حل آن‌ها اقدام کند. به طور کلی تعداد متنوع و فراوانی از انواع طراحی گرافیک وجود دارند که طراح‌های گرافیک ممکن است یک و یا چند نمونه از این طرح‌ها را به عنوان حرفه و حوزه تخصصی خود انتخاب کنند و کل کار‌های خود را با الگوبرداری از آن مدل انجام دهند. همچنین طراحانی هم وجود دارند که در تمامی زمینه‌ها و بر روی همه طرح‌های گرافیکی کار می‌کنند تا بتوانند با ترکیب چند طرح، یک اثر زیبا را خلق کنند. این طرح‌های گرافیکی در کیفیت و رنگ‌های متنوعی ایجاد می‌شوند و این می‌تواند برای افراد در حوزه‌های مختلفی به صرفه باشد.

انواع طراحی گرافیک موجود، در حوزه‌های مختلفی به کار برده می‌شوند. برای مثال از طراحی‌های گرافیک در حوزه انتشارات می‌توان انواع کتاب‌ها، روزنامه‌ها و موارد مشابه را نام برد. البته در حوزه‌های دیگری همچون موشن گرافیک و دسته بندی محصولات هم طرح‌های زیادی تولید می‌شود که هر کدام ویژگی‌ها و کاربرد بخصوصی دارد.

با به کار گرفتن طرح‌های گرافیکی جذاب بر روی بسته‌های محصولات، می‌توانید برند خود را به خوبی معرفی کرده و مفهوم آن را به مشتری برسانید. همچنین موشن گرافیک هم که یکی از طرح‌های متحرک به شمار می‌رود همان فیلم، تصویر، صدا و … می‌باشد و نمونه‌های آن را روزانه در رسانه‌های مختلف مشاهده می‌کنید. برخی از طرح‌های گرافیکی در زمینه تبلیغات مانند بروشور، پوستر، کارت پستال هم وجود دارند که برای جذب مشتری و مخاطب به کار می‌روند.

طراحی گرافیک انواع مختلفی دارد

سبک‌های دیگر طراحی گرافیک

به طور کلی طراحی گرافیک به چند نوعی که در بالا نام بردیم خلاصه نمی‌شود و سبک‌های جدید و متنوع دیگری را هم شامل می‌شود. برای مثال طراحی گرافیک تایپوگرافی، وب سایت، دیجیتال و برندسازی از سبک‌های دیگر طراحی گرافیک به شمار می‌روند. به همین منظور می‌توان گفت انواع طراحی گرافیک موجود هر کدام به نوعی کاربرد دارند و به پیشرفت یک حوزه کمک زیادی می‌کنند. در واقع برای این که بتوانید در این حوزه طراحی گرافیک کار کنید باید ابتدا تمام سبک‌ها و انواع آن را بشناسید و سپس با تسلط بر روی یک و یا چند سبک آن شروع به کار کنید. کمک گرفتن از افراد متخصص هم کمک زیادی به شما خواهد کرد.

در ضمن برای انجام کار‌های گرافیکی به ویژه طراحی، باید از نرم افزار‌های پیشرفته موجود در این زمینه کمک بگیرید. کار کردن با این نرم افزار‌ها کمی سخت است ولی اگر بتوانید روی آن‌‌ها مسلط شوید قطعا به نتیجه خوبی دست پیدا خواهید کرد. همان طور که گفتیم سبک‌های مختلفی در زمینه طراحی گرافیک وجود دارد که یکی از پر کاربرد ترین آن‌ها که می‌تواند برای شما درآمدزایی زیادی را به همراه داشته باشد، برندسازی است. در واقع شما با طراحی برند‌های مختلف و یا حتی ساخت لوگو می‌توانید کسب درآمد کنید و اثر‌های زیبایی را از خود به جای بگذارید.

 

لینک منبع: http://sol-graphics.com/blog/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8% 

دیدگاه‌ها 0