تنوع و اهمیت هدایای تبلیغاتی

انواع هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی و اهمیت آن‌ها

انواع هدایای تبلیغاتی امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که تمرکز بسیاری از بازاریاب‌ها بر روی بازاریابی آنلاین می‌باشد و افراد برای معرفی و تبلیغات خود از عرضه انواع هدایای تبلیغاتی غافل شده‌اند. متاسفانه بر خلاف تصور عموم فراموش کردن اهمیت هدایای تبلیغاتی باعث شده تا بسیاری از کالاها و شرکت‌ها در رقابت نسبت به رقبای خود عقب بمانند. هدایای مارک دار و سایر محصولات تبلیغاتی هدایای ساده‌ و کم هزینه‌ای هستند که همواره به عنوان تبلیغات بسیار کوچک و ماندگار توسط یک شرکت برای تبلیغ یک کالا یا خدمات آن شرکت استفاده می‌شوند. برای مثال این نوع هدایا می‌توانند روی میز قرار گیرند و دائما محصول یا شرکت شما را به دیگران یادآوری کنند.

جاخودکاری

هدایای تبلیغاتی باید مفید و قابل استفاده باشند.

 

مطالعه‌ای که توسط موسسه تخصصی تبلیغات (ASI) در سال 2016 انجام شد، همه آنچه را که باید در مورد اثربخشی محصولات تبلیغاتی بدانید را توضیح می‌دهد. براساس این مطالعه، بیشتر افراد به طور متوسط هشت ماه محصولات تبلیغاتی را نگه می‌دارند و این بدان معناست که تبلیغات شما طولانی‌تر از بسیاری از روش‌های تبلیغاتی مانند پاپ آپ در وب سایت ماندگاری دارد. البته مدت ماندگاری واقعی انواع هدایای تبلیغاتی به نوع محصولی که عرضه کرده‌اید وابستگی زیادی دارد. برای مثال، چترهای تبلیغاتی تا 14 ماه و کلاه‌های تبلیغاتی ممکن است تا 7 سال دوام داشته باشند.

یکی دیگر از دلایل اهمیت هدایای تبلیغاتی در تبلیغ محصول این است که بسیاری از افراد انواع تبلیغاتی را که ملموس نباشند مانند تبلیغات تلویزیون به راحتی نادیده می‌گیرند و از کنار آن می‌گذرند اما کالاهای تبلیغاتی برای مصرف کننده ملموس و قابل استفاده است بنابراین امکان نادیده گرفتن آن توسط مصرف کننده بسیار کم می‌باشد. مطالعه دیگری نشان داد که 7۱ درصد افرادی که یک هدیه تبلیغاتی دریافت کرده بودند به خوبی نام شرکت مورد نظر را به خاطر می‌آوردند.

محبوب‌ترین هدایای تبلیغاتی

تا اینجا راجع به اهمیت هدایای تبلیغاتی صحبت کردیم اما در بحث خرید و عرضه یک هدیه تبلیغاتی این سوال برای شخص یا شرکتی که می‌خواهد از این نوع تبلیغ برای ارائه محصول خود استفاده کند پیش می‌آید که کدام یک از انواع هدایای تبلیغاتی ماندگار تر و محبوب تر هستند؟

در تازه‌ترین مطالعات این موضوع روشن شده‌است که در ایالت متحده آمریکا بیشترین وسایل تبلیغاتی که استفاده می‌شوند شامل ظروف تبلیغاتی آشامیدنی، انواع کیسه‌های تبلیغاتی، تیشرت‌ها و لوازم و سایر اقلام پوشیدنی، پاور‌ بانک‌ها و لوازم جانبی رومیزی می‌باشند.

برای مثال مطالعات نشان داد است که حدود ۷۰ درصد افراد در آمریکا از ظروف تبلیغاتی آشامیدنی شامل بطری‌ها لیوان‌ها و انواع ظروف شیشه‌ای استفاده کرده اند. یا در بحث پوشیدن تیشرت‌‌ها ۶۳ درصد از افراد تیشرت‌ها را تا ۱۴ ماه نگه می‌دارند.

بنابر سخنان گفته شده می‌توان این گونه نتیجه گرفت که محبوب ترین هدایای تبلیغاتی در واقع هدایایی هستند که ماندگار بوده و همچنین کارایی بالایی دارند و تعداد استفاده از آن‌ها در طول روز زیاد می‌باشد. بنابراین برای عرضه یک هدیه تبلیغاتی مناسب بهتر است به نکات گفته شده توجه شود.

هدایای تبلیغاتی ماندگاری بالاتری نسبت به سایر روش‌‌های تبلیغاتی دارند.

 

لینک منبع:  https://www.forbes.com/sites/allbusiness/2017/12/14/branded-giveaways-and-other-promotional-products-do-they-still-have-an-impact/?sh=1f95716b7790

دیدگاه‌ها 0