کاربرد‌ چاپ افست سابلیمیشن

چاپ افست سابلیمیشن

کاربرد‌های چاپ افست سابلیمیشن

چاپ افست سابلیمیشن، افست نوعی مجموعه چاپی می‌باشد که یکی از زیرمجموعه‌های چاپ سابلیمیشن به شمار می‌رود و به عنوان پر کاربرد ترین نوع چاپ هم شناخته می‌شود. به طور معمول چاپ سابلیمیشن برای چاپ کاتالوگ، کارت ویزیت، بروشور، پوستر و سایر موارد مشابه که بر روی کاغذ‌های مختلف و رنگی چاپ می‌شوند به کار می‌رود. در ضمن این نوع چاپ می‌تواند متناسب با سفارش مشتری در ابعاد و سایز‌های مختلفی چاپ شود. وجود تنوع طرح‌ بالا در هنگام چاپ افست یکی از مزایای این نوع چاپ می‌باشد. همچنین چاپ افست برای چاپ‌هایی با تیراژ بالا بسیار کاربرد دارد و همواره ضمن حفظ کیفیت، روند چاپ را هم تسریع می‌کند. البته چاپ سابلیمیشن به گونه‌ای است که می‌توان آن را بر روی بسیاری از اجسام به کمک حرارت انجام داد و به همین منظور در بیشتر موارد از این نوع چاپ استفاده می‌کنند و محصولات دلخواه خود را ایجاد می‌کنند.

برای مثال چاپ سابلیمیشن را می‌توان برای ایجاد طرح بر روی لباس، لیوان، پارچه‌های مختلف و سایر اجسام به کار برده و به صورت ترکیبی از افست و سابلیمیشن نمایش داد. بیشترین کاربرد چاپ افست سابلیمیشن برای ایجاد طرح بر روی پارچه و یا حتی تیشرت می‌باشد. قیمت این نوع چاپ‌ نسبت به سایر چاپ‌های دیگر کمی پایین تر می‌باشد. در ضمن در این نوع چاپ شما می‌توانید از تنوع رنگ بالایی که دارد استفاده کرده و هر طرحی را با هر تنوع رنگی چاپ کنید. همچنین باید دقت داشته باشید که چاپ سابلیمیشن برای ایجاد طرح بر روی همه جسم‌ها به طور مستقیم امکان پذیر نیست و باید قبل از چاپ، آن جسم را به وسیله یک ماده مخصوص آماده کرد تا فرایند چاپ ساده امکان پذیر شود.

چاپ افست سابلیمیشن کاربردهای زیادی دارد


ویژگی‌های چاپ افست سابلیمیشن و دستگاه آن

چاپ افست سابلیمیشن از ویژگی‌های زیادی برخوردار است که آن را در میان انواع مختلفی از مدل‌های چاپ متمایز می‌کند. یکی از ویژگی‌های بارز این نوع چاپ، خلق اثری مشابه با طرح اصلی می‌باشد بدون این که یک سانتی متر از جسم آسیب ببیند. به طور معمول این نوع چاپ هم مانند سایر مدل‌های دیگر دارای دستگاه بخصوصی می‌باشد که روش کار کردن با آن مهارت بالایی می‌خواهد. به طور کلی در فرایند چاپ سابلیمیشن باید از حرارت استفاده شود و این دستگاه‌ها قابلیت ایجاد حرارت با دمای مناسب را دارند.

وقتی قرار باشد چاپ افست  را در تیراژ‌های بالا انجام بدهید باید از قبل دستگاه آن را آماده کرده و سپس برای چاپ اقدام کنید. در ضمن دستگاه چاپ افست از تعدادی غلطک تشکیل شده است که این غلطک‌ها به پخش رنگ بر روی جسم کمک می‌کنند. در واقع قیمت خرید این دستگاه‌ها با وجود تنوع در برندی که دارند در مقایسه‌ با کیفیت چاپ خود بسیار مناسب بوده و به همین سبب افراد برای چاپ رنگی و ویژه با تیراژ بالا از این نوع چاپ استفاده می‌کنند. تمیز نگه داشتن دستگاه‌ها می‌تواند به طول عمر بالای آن‌ها کمک کند. به همین خاطر سعی کنید هر چند وقت یک بار آن‌ها را سرویس کنید.

 

لینک منبع : https://www.prodigi.com/blog/understanding-how-sublimation-printing-works/

دیدگاه‌ها 0